Scattered Clouds , 10 °C / 50 °F
patalya termal resort - GÜRE KAPLICALARI GÜNÜBİRLİK TERMAL AİLE BANYOLARI

GÜRE KAPLICALARI GÜNÜBİRLİK TERMAL AİLE BANYOLARI

Güre’de Günübirlik Aile Banyolarında Keyifli Bir Gün

 

Coğrafi güzellikleriyle ön plana çıkan Güre’de konaklamalı kaplıca tatil seçeneklerinin yanı sıra aileler için günübirlik kürler de bulunmaktadır. Çanakkale, Balıkesir gibi bölgeye yakın olan illerden gelen turistler termal otellerde konaklamak yerine bu tip günübirlik banyoları tercih etmektedirler. Günübirlik kaplıca keyfini ortak kullanım alanlarında değil de kendilerine özel alanlarda geçirmek isteyenler aile banyolarından yararlanmaktadır.

 

Misafirlerin sadece aileleriyle veya arkadaşlarıyla kullandıkları aile banyoları tamamen o misafir grubuna özeldir. Bu banyoların içerisindeki alternatifler banyonun boyutuna göre değişiklik gösterse de genelde hamam, jakuzi, sauna, buhar odası, soyunma odası ve dinlenme alanından oluşmaktadır. Çoğu otelde dileyen ziyaretçiler bu hizmete ek olarak masaj hizmetinden de faydalanabilirler. Güre’deki şifalı suların birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir, kimi aileler kürlerini günübirlik aile banyoları kiralayarak gerçekleştirmektedirler. Aileye özel hizmet veren bu banyolarda küçük yaşlarda çocukları olan aileler de daha rahat etmektedirler. Aile bireylerinin şifalı sulardan hep beraber yararlanabildiği bu kullanım şeklinde banyolar her kullanımdan sonra hijyenik bir şekilde temizlenip diğer misafirler için hazırlanmaktadır. Banyo alanlarının büyüklüğüne göre bu hizmeti kullanabilecek kişi sayısında değişiklik görülebilir, bu nedenle kaplıca oteline gitmeden önce bu detayları netleştirebilirsiniz. Kimi otellerde hizmet kapsamında havlu, kurna, lif gibi malzemeler temin edilirken kimilerinde temin edilmemektedir, dilerseniz ziyaretiniz öncesinde termal otelinizden gerekli bilgileri alabilirsiniz.

 

Güre günübirlik aile banyoları yılın her mevsiminde turistleri ağırlamaktadır. Siz de ailenizle veya arkadaşlarınızla yaz mevsiminde deniz tatiliniz sırasında veya bölgeye yaptığınız başka bir geziniz sırasında günübirlik aile banyolarının keyfine varabilirsiniz. Sıcak mineralli suların şifasından ailenizle birlikte size özel alanda faydalanabilirsiniz. Oksijen cenneti Edremit’e uğradığınız esnada kaynak sularının iyileştirici özelliği ile kendinizi şımartabilirsiniz.

 

Güre’deki günübirlik aile banyoları hizmetinden faydalanan ziyaretçiler kür sonrasında otellerin sunduğu hizmetler kapsamında restoran ve cafelerde keyifli vakit geçirebilirler. Eğer ki bölgeyi yaz aylarında ziyaret ediyorsanız kaplıca seansınızdan sonra Ege Denizi’nin serin sularına kendinizi bırakabilir, doğa tutkunu bir aileyseniz banyo keyfinizden sonra doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Kış aylarında ise Antik kentleri ziyaret edebilir, doğanın sakinliğinin tadına varabilirsiniz.

 

Günübirlik Kaplıca Keyfi İle Stresten Arının

 

Termal denince akla ilk olarak sıcacık havuzlar, saunalar ve hamamlar gelir. Genç, yaşlı demeden birçok kişi şifa bulma niyetiyle termalleri ziyaret eder. Ülkemizde Karadeniz’den Ege’ye farklı şehirlerde termal ve kaplıca otelleri bulunmaktadır. Yılın her mevsiminde misafirlerini ağırlayan bu oteller konaklama seçenekleri sundukları gibi günübirlik hizmetler de sunmaktadırlar. Kaplıcalarda konaklayan ziyaretçiler gibi günübirlik ziyaretçiler de termal havuz, hamam, sauna ve masaj gibi hizmetlerden faydalanmaktadırlar. Pek çok hasta, cilt hastalıkları ve eklem ağrılarına iyi geldiği için kaplıca havuzlarına sık sık uğramaktadır. Günümüzde artık sadece yaşlıların tercih etmediği termaller, genç misafirleri için spor salonları, güzellik merkezleri, yüzme havuzları gibi farklı alternatifler de oluşturmaktadırlar.

 

Bedenin iyileştirilmesinde yüzyıllardır kullanılan termal kürler vücudun ihtiyacı doğrultusunda uygulanmalıdır. Şifa bulmak isteyenler kürlerini günübirlik veya konaklamalı olarak gerçekleştirebilirler. Birçok kaplıca oteli günübirlik termal havuz, sauna ve Türk hamamı kullanımına olanak sağlamaktadır. Yaşadığınız şehirde bulunan termalleri tek günlük olarak ziyaret edebilirsiniz. İster tedavi ister keyif amaçlı yapacağınız bu ziyaretleri aileniz veya arkadaşlarınızla gerçekleştirebilirsiniz. Günübirlik termal havuz kürünüzü tesisin sunduğu imkanlar doğrultusunda masaj veya sauna ile destekleyebilirsiniz.

 

Ege Bölgesi’ne yazın gerçekleştirdiğiniz yaz tatiliniz esnasında veya kış aylarında Marmara Bölgesi’ne gerçekleştirdiğiniz bir iş gezisi sırasında bölgedeki kaplıca tesislerinden günübirlik olarak faydalanabilirsiniz. Dilerseniz vaktinizi termal havuzlarda değerlendirebileceğiniz gibi günübirlik hamam sauna hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Uzun soluklu bir tatil yerine bir günlük kısa bir gezi tercih ettiğinizde bile şifalı suların cildinize ve bedeninize iyi geldiğine şahit olabilirsiniz. Kaplıca sularının iyileştirici özelliğini hissetmek için belirli aralıklarla günübirlik kürleri uygulayabilirsiniz.

 

İzmir ve çevresinde yaşıyorsanız Balçova’daki, Balıkesir ve çevresinde yaşıyorsanız Güre’deki, Ankara ve çevresinde yaşıyorsanız da Kızılcahamam’daki termal otellere günübirlik olarak uğrayabilirsiniz. Özellikle yoğun çalışanların tercih ettiği bu tek günlük hizmetler bile kendinizi dinlenmiş hissetmenize yardımcı olabilir. Doğa ile iç içe konumlanmış kaplıca otellerini ziyaret ederek kürlerin yanı sıra bahçede keyifli yürüyüşler yapabilir ve keyifli bir öğlen yemeği yiyebilirsiniz. Günübirlik imkanlar, otellere göre değişiklik gösterebileceğinden tesisi ziyaret etmeden önce imkanlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + 18 =