Clear Sky , 23 °C / 73 °F
kazdağları 3 1 750x450 - KAZDAĞLARI

KAZDAĞLARI

KAZDAĞLARI DENİZİN, DOĞANIN VE ŞİFALI TERMAL SULARIN BİRLEŞTİĞİ ADRES

Ülkemizin en önemli doğal güzelliklerinden biri olan Kazdağları, bol oksijenli havası, yemyeşil doğası ve karakteristik köyleri ile hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Milli Park olma özelliğini de taşıyan bölge doğa tutkunlarının vazgeçilmez tatil noktalarından biridir. Burası doğa ile iç içe olmak isteyenlerin yanı sıra kaplıca sularıyla şifa bulmak isteyenlerin de sıklıkla ziyaret ettiği bir bölgedir. Şelaleleri, kanyonları ile bilinen doğa harikası Kazdağları Termal Otel seçenekleri de sunmaktadır. Kazdağlarında yer alan  Termal Otel lerin birçoğu yıl boyunca hizmet vermekte olup termal tatil deneyimini sevenlerin ilk tercihleri arasındadır.

KAZDAĞLARI ‘NIN ŞİFALI  TERMAL SU DEPOSU GÜRE 

Her derde deva şifalı su denince akla ilk gelen yerlerden biri Kazdağları‘nın şifalı su deposu Güre’dir. Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı olan bu tatil beldesi Kazdağları‘nın güney eteğinde konumlanmaktadır. İstanbul’a yaklaşık 400 km uzaklığındaki Güre, deniz turizminin yanı sıra termal turizmi ile de tanınmaktadır. Bu şirin sahil beldesi bir yanının deniz diğer bir yanının dağ olması avantajıyla yılın 12 ayı turistlere hem eğlenceli hem de şifalı tatil seçenekleri sunmaktadır. Ziyaretçilerini her mevsim farklı doğa güzellikleriyle buluşturan Güre, çocuklu ailelerin olduğu kadar genç ve yaşlı çiftlerin de uğrak tatil noktalarından biridir. Turistler kaplıca tatillerini isterlerse yoğunluğun az olduğu mevsimlerde yapabilecekleri gibi isterlerse deniz ve kaplıca tatilini birleştirip yaz aylarında da yapabilirler. Kazdağları Güre termal otel seçenekleri arasından en uygun olan tercih edilip hem şifalı hem de keyifli bir tatil geçirilebilir. Tatilciler kaplıca tatilleri sırasında denizin keyfini çıkarmak için tekne turlarına ve dağın keyfini sürmek için de ATV safari turlarına katılabilirler.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra bu bölge aynı zamanda tarihi dokusuyla da görenleri etkilemektedir. Zeytin ağaçlarıyla ün salmış beldenin kaplıcalarında rivayete göre bir zamanlar aşk tanrıçası Afrodit de yıkanmış. Çeşitli cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinen kaplıcalardan banyo ve çamur kürleri şeklinde faydalanmak mümkün. Diğer adı İda Dağları olarak bilinen Kazdağları‘na gelmişken Zeus Altarı, Antandros Antik Kenti gibi tarihi yerlerin yanı sıra taş evleriyle meşhur Yeşilyurt Köyü, Adatepe Köyü ve Çamlıbel Köyü de ziyaret edilebilir.

Paylaş

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 4 =